0
košík je prázdný

Už jen 1 000 Kč do
dopravy zdarma

Jak vybrat protištěkací obojek

V první řadě je třeba zdůraznit, že protištěkací obojky se v žádném případě nerovnají týrání psa a nezpůsobují mu žádné fyzické ani psychické újmy. Jsou pouze důmyslným pomocníkem, který Vám pomůže odnaučit psa výt a štěkat. Získáte tak klid Vy i Vaši sousedé.

Jak protištěkací obojky fungují?

Protištěkací obojek je elektronickým zařízením, které dokáže rozpoznat štěkání a vytí psa. Pokud se pes rozštěká, obojek se aktivuje, psa upozorní většinou zvukem nebo pomocí vibrací a v případě, že pes nepřestane štěkat, následuje korekční impulz, který dle druhu obojku může být vibrační, sprejový nebo nejčastěji elektrostatický.

Psi si brzy uvědomí souvislost mezi svým štěkotem a aktivací protištěkacího obojku.

 

Druhy protištěkacích obojků:

 

Ultrazvukové protištěkací obojky – Fungují na bázi vysílání ultrazvuku, který je psovi nepříjemný. Ultrazvuk je aktivován štěkotem psa a vysílán pouze, pokud pes štěká. Jedná se o nejméně účinný systém na trhu.

Protištěkací vibrační obojky – Obojky jsou vhodné pro malé a střední psy. Vibrace, které se aktivují štěkotem psa, jsou pro něj nepříjemné, pes se snaží těmto vibracím vyhnout a tudíž přestává štěkat.

Protištěkací sprejové obojky – Tyto obojky jsou vhodné pro veškerá plemena. Při štěkání psa dojde k vypuštění spreje na jeho čumák, což je pro psa bezbolestné, ale velmi nepříjemné. Jde o druhou nejúčinnější metodu výchovy zvířete po užití elektrostatického impulsu.

Protištěkací obojky s elektrostatickým impulsem - Jsou nejúčinnější metodou na trhu, jak eliminovat psí štěkání. Při štěkání je pes vždy předem upozorněn zvukem nebo vibracemi, dle typu obojku, na nevhodnost chování a až poté je vyslán elektrostatický impuls, který je pro psa nepříjemný, ale neublíží mu. Se štěkotem se u některých typů obojků impuls zvyšuje, u některých zůstává stabilní na hodnotě dle vašeho nastavení. Pokud pejsek poslechne nebo naopak i přes stálé vysílání impulsu se do určené doby neuklidní, obojek se deaktivuje a impuls přestane vysílat.