Poradna

Položit otázku


1.
Benešová se ptá:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký obojek by byl vhodný pro Leonbergera aby neutíkal za zvěří. Moc děkuji za rady.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti Vašeho psa délce a hustotě jeho srsti , bych Vám doporučil obojek Canicom 800 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-800-p37 , případně z levnějších modelů poté Patpet 610 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/patpet-610-p4050
2.
Petr Tobiška se ptá:
Jaký je rozdíl mezi
Petrainer 998DB
a
Petrainer 998DR
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, rozdíl je pouze v přijímači. Model 998DB má lepší uchycení na řemínek, nemůže se stát, že přijímač spadne samovolně ze řemínku, což se u modelu 998DR díky jinému řemínku a teké díky ok, kterými je připevněn stát může. Model 998DB, má také lepší odolnější plasty,. Dalším velkým rozdílem je zapínací a vypínací tlačítko na modelu 998DB, díky kterému obojek při nepoužívání můžete vypnout a nedochází tak k neustále spotřebě energie jako u modelu 998DR.
3.
Anna se ptá:
Mám staršího psa 9 let. Je to menší plemeno a váží 7 kilo. Je vzhledem k jeho věku elektronický obojek bezpečný ? Děkuji Anna
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro psa věku 9let není problém použití elektronického obojku. Elektrostatický impuls jako takový, je naprosto bezpečný. Tento impuls neobsahuje proud, který je nebezpečný. Pokud je pes v dobré kondici, není důvod se obojku obávat.
4.
ludmila se ptá:
dobry den prosim o radu mam 8leteho psa z utulku novofudland -bernak ma 50 kilo je to velky mazel i posloucha ani moc nesteka ale UTIKA v ohrade nechce byt to se nedivim kdyz je na dvore sam preleze 3metry plot do zahrady vsecko demoluje uz nevime co s nim nechcu ho vracet do utulku prosim prosim poradte mam strach ze ani ohradnik nepomuze on ma velkou silu vsecko znici tak ho mame v baraku i v noci prosim poradte moc dekuju Ludmila
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Správný typ ohrady Vám jistě pomůže k vyřešení Vašeho problému. To Vám mohu 100% zaručit. Pokud by se tak nestalo, můžete zboží vrátit do 14dní od obdržení, a vrátíme Vám zaplacenou částku za zboží.
Nicméně, vzhledem k velikosti psa a jeho ochlupení, není možné použít jakýkoliv ohradník. Pro Vašeho psa by byl vhodný pouze ohradník Petsafe pro velká plemena. U tohoto ohradníku se nám ještě nastalo, že by na nějakého psa neúčinkoval. https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/petsafe-pro-velka-plemena-psu-p86

U těchto ohrad můžete psovi vymezit prostor tak aby Vám neutíkal z pozemku, a pokud psovi chcete například zakázat vstup do záhonů, nebo určitých míst v zahradě, je to možné také.

Zároveň nemusíte mít strach, že Vám pes například ohradu zničí, protože, pes se nedokáže přiblížit až ke drátu. Obojek reaguje již dříve. Jak daleko od drátu to bude, můžete nastavit vy na ohradě.

Pokud by jste měla k Vašemu problému další dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

S pozdravem

Daniel Mišura
5.
ROMAN se ptá:
DOBRÝ DEN MÁM 8MĚSIČNÍ FENKU MADARSKO-NĚMECKÉHO OHAŘE DOMA OVLÁDA SEDNI KE MNĚ ALE NA VOLNÉM PROSTRANSTVÍ KDYŽ ZAHLÉDNE PSA LIDI TAK NECHCE POSLECHNOUT A BĚŽÍ ZA NIMI A V POSLEDNÍ DOBĚ SE NAUČILA PŘELÉZAT I 2 METROVÝ PLOT A NA ZAHRADĚ KOPE V ZÁHONECH A KVĚTINÁCH CHTĚL BYCH SE ZEPTAT NA VHODNÝ VÝCVIKOVÝ OBOJEK DOSAH 500m A VÍC PONORNÝ A JESTLI SE DO DOBÍJECÍCH OBOJKU DAJÍ POUŽÍT I NORMÁLNÍ BATERKY(ALKALICKÉ,DOBÍJECÍ) DĚKUJI ROMAN
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, na Vašeho psa budou vhodné co se týká síly korekce všechny obojky v naší nabídce. Pokud mám doporučit obojky s dosahy delšími jak 500m, doporučil bych tyto modely: Aetertek AT-918C https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/aetertek-at-918c-p3371 . Případně obojek Canicom 5.500 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-5-500-p3211

Co se týká dobíjecích obojků. Jšechny modely obojků, které jsou dobíjecí mají v sobě integrovaný akumulátor. Není možné tedy použít jiné baterie.

U obojků, které dobíjecí nejsou, se ovšem použití dobíjecích baterií nedoporučuje. Tyto baterie mají totiž jinou voltáž, než nedobíjecí verze. Například typ baterie AAA má místo 1,5V pouze 1,2V. Nižší voltáž poté může způsobovat problémy při probvozu, při generování korekce, totiž dochází k poklesu napětí, a baterie se může jevit jako vybitá.
6.
Lefas se ptá:
Dobrý den,
prosím o informaci, jaký elektronický ohradník by se hodil pro mého psa. Mám border kolii dlouhosrstou. Vyzkoušel jsem ohradník mého souseda (d- fence)s použitím elektrod pro dlouhosrsté plemeno, ale můj pes ohradník bez problému překonával.
Děkuji

MUDr. Lefas Y.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám ohradu Canifugue https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52 nebo ohradu Petsafe pro velká plemena https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/petsafe-pro-velka-plemena-psu-p86 u těchto ohrad můžete totiž nastavit sílu korekce. Dle našich zkušeností by oba dva ohradníky měli bez problémů psa na pozemku zadržet.

Pokud by jste náhodou po koupi nebyl z jakéhokoliv důvodu spokojen se zbožím, můžete jej bez udání důvodu do 14dní od doručení vrátit.

Pokud by jste
7.
Jan se ptá:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi obojky aetertek AT-918C a např. Aetertek AT-216S. Je tam rozdíl mezi silou impulzů?
Díky
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, ano je rozdíl i v síle korekcí. AT-918C má 9 úrovní korekce a AT-216S má 7 úrovní. Déle to je také v materiálech, (918C má kvalitnější) a navíc model AT-918C má navíc ještě protištěkací funkci. Pokud tuto funkci na obojku zapnete, tak obojek automaticky reaguje na nadměrné štěkání.
8.
Milan Staroň se ptá:
Potrebujem elektronický obojok pre slovenského čuvača , váha cca do 50 kg. Prosím o radu.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti a hlavně husté srsti psa, bych Vám doporučil obojek od firmy NumAxis a to obojek CANICOM 800 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-800-p37, Garmin https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/vycvikovy-obojek-garmin-delta-p3319

Tyto obojky mají dostatečně silné korekce aby byl obojek účinný.
9.
Iveta se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký typ protistekaciho obojku zvolit pro mého psa. Mám trpasliciho jezevcika a mám problém ze když je doma sám tak stále štěká, vyje a ničí věci. Když je venku na zahradě tak také štěká a vyje v jednom kuse. Sousedé si stěžují, už jsem opravdu zoufalá. Poridila jsem mu obojek pet852 nebo tak nějak a vůbec nezabírá, stále štěká a vyje i s obojkem. Prosím vás o radu. Už opravdu nevím jak dal. Dekuji moc za odpověď Iveta
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti vašeho pejska není bohužel mezi obojky velký výběr. Osobně se divím, že na Vašeho pejska obojek PET852 nezabral, tento model je účinný i na mnohem větší psy. Funguje obojek správně? Má jej pes dostatečně utažen, tak aby elektrody dobře doléhali na kůži?

Pokud tomu tak je, a přesto pejsek štěká dále, doporučil bych Vám vzhledem k velikosti pejska tyto dva obojky:
Aetertek AT-219A https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-aetertek-at219a-p18 a nebo obojek Eyenimal https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/eyenimal-small-bark-control-p3312

Tyto obojky ba měli býti dostatečně účinné a oproti obojku PET852 jsou to mnohem dokonalejší začízení.
10.
Martin se ptá:
Dobry den. Potrebuji poradit jaky typ vycvikoveho obojku a ohradniku zvolit. Mame pul rocniho dalmatina. Meli bychom zajem o bezdratovy ohradnik. Na jakou vzdalenost lze nastavit a jak to funguje?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
pro Vašeho psa co se týká účinnosti budou vhodné všechny obojky v nabídce. Nicméně pokud bych mohl doporučit, určitě bych vybýraz ze značek Sportdog, Canicom a Dogtra. Toto jsou velmi prověřené značky vysoké kvality. Například Sportdog 1200 trenér https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/sportdog-1200m-trainer-sleva-10-p78 .

Co se týká ohradníku. Bezdrátotvé ohradníky mají nevýhodu, že nemůžete přesně vytičit plochu, kde se pes může pohybovat. Lze pouze nastavit poloměr 27,5m od vysílače. Vytvoří se Vám tedy pouze kruh od základny ve zvoleném poloměru, který pes nemůže opustit. Spíše bych doporučil ohradu s drátem například typ Petsafe pro velká plemena https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/petsafe-pro-velka-plemena-psu-p86 nebo Canifugue https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52 .

Instalace těchto ohradníků je také velmi jednoduchá a nezabere mnoho času. Navíc jsou tyto systémy mnohem přesněší.

Pokud by jste měl zájem o bližší konzultaci, neváhejte mne kontaktovat na telefonu 606 088 500 nebo porstřednictvím emialu na info@elektronickeobojkypropsy.cz

S pozdravem Mišura
11.
Vlasta se ptá:
dobrý den.existuje nějaký el.ohradník,který by fungoval na pasteveckého psa (s hustou srstí)někde jsem četl,že to u těchto psů s hostou srstí nefunguje.díky za odpo.Vlasta.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, při správném výběru ohradníku, fungujou ohradníky v podstatě na každého psa. Pokud se jedná o například velké plemeno, nebo psa s opravdu hustou srstí, je nutné vybrat takový ohradník, který umí nastavit sílu korekce. Pro psy s dlouhou srstí jsou potom v balení delší elektrody, které zajistí přenos impulsu. Pro psa s opravdu hustou srstí bych tedy doporučil ohradník Canifugue https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52 nebo ohradník PetSafe pro velká plemena. https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/petsafe-pro-velka-plemena-psu-p86 . S těmito ohradníky si jsem jistý, že budete spokojen. Navíc pokud by i přesto ohradník na psa nefungoval, můžete využít svého práva a zboží vrátit do 14dní od obdržení bez udání důvodu. Kdy Vám bude vrácena kupní cena za ohradul.
12.
Alex se ptá:
Dobrý den,
mám 5ti letou fenku kokršpaněla (15kg), která občas štěká když je sama doma nebo slyší nějaké zvuky z venku/chodby. Také štěká venku na kolemjdoucí, i když se to v poslední době už zlepšilo (za 5 let jsem stále nepoznala, podle čeho si vybírá, na koho bude štěkat a na koho ne). Jaký obojek (účinný, cenově přijatelný) by jste mi doporučili? Právě jsme se přestěhovali a štěkání je momentálně na denním pořádku... Děkuji za odpověď, AG
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro Vašeho pejska bude účinný i nejlevnější obojek v naši nabídce. Pet852 . Nicméně nevýhodou je detekce štěkání pomocí mikrofonu. obojek tedy mohou ovlivňovat i jiné ruchy než je štěkání. Vhodnějši je volit obojek s detekcí štěkání pomocí vibrací hrtanu. Z obojků Bych vám doporučil obojek petsafe za 1690kc nebo Obojek Canicalm First za 1420Kč. Výhodou obojku petsafe je Menší velikost a Váha obojku.
13.
Tomas Rypl se ptá:
Dobry den máme akitu 1 rok stará, váha cca 25 kg a když je doma sama tak vyje interval je cca po 15min.Jakej obojek mi doporučíte Děkuji Rypl
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Řešení problému vytí je trochu složitější než například štěkání. Bohužel ne všechny obojky dokáží dobře detekovat vytí, a umí to spíše ty dražší modely, u kterých je možnost nastavení citlivosti obojku. Vzhledem k Vašemu plemenu, nejsou také všechny obojky vhodné,z důvodu účinnosti.

Osobně bych Vám doporučil obojek Canicalm Excel https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-canicalm-excel-p93
Nebo obojek poměrně dobře funguje na vytí i obojek PET850 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-pet850-p16
ale přesto ne tak dobře jako výše uvedený obojek .
14.
Barbora se ptá:
Dobrý den,

jaký byste mi prosím doporučili obojek pro dvou letou fenu anglického bulteriera. Bydlíme v bytě a ona štěká pokaždé, když něco slyší z venku. Nevím jaký vybrat, aby to pro ni bylo dost důrazné vzhledem k tomu, že je to bulík a má zvýšený práh bolesti. Předem děkuji za odpověď.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Doporučil bych Vám obojek Canicalm, https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-canicalm-p92 , nebo https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-canicalm-premium-p95

Tyto obojky máme vyzkoušeny a fungují dobře i na velké a méně citlivé psy. U těchto obojků se dá nastavit buď slabší korekce pro menší nebo citlivější psy, nebo můžete nastavit silnější stimulaci pro velké nebo méně citlivé psy.
15.
Jitka se ptá:
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaký typ elektronického obojku koupit pro novofundlandského psa (obvod krku 65 cm, váha 70 kg, nechce reagovat na povel ke mně). Děkuji.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro takto velké plemeno bych doporučil obojek aetertek at-918 nebo obojky značky canicom nebo canicom5 s dosahy 500m a delší. tyto obojky v provedení od 500m jaou vhodné i pro velká plemena. Připadně je vhodný i obojek Petsafe pro velká plemena a nebo sportdog 1200m.
16.
Stano se ptá:
Pekny den,ako by som mal osadit elektricky plot tak aby v urcitej casti pozemku okolo domu pes mohol chodit a popri vysadenych rastlinach nie. Nakolko ked som dobre pochopil tak plot je vlastne jedna uzatvorena slucka v ktorej sa pes pohybuje.
Dakujem
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, řešení se jistě najde. Nejlépe by bylo, pokud by jste nam poslal emailem náčrt pozemku a místa ktera chcete ohradit a která mají byti volně průchozí.

Navrhneme Vám vhodný způsob instalace, případně pokud uvedete i vahu a plemeno psa, navrhneme Vam i vhodný typ oplocení.
17.
Blažek Petr se ptá:
Dobrý den, mám německého ovčáka. Vytipoval jsem ohradník Pet safe pro velká plemena. Ale pokud mi doporučíte jiný, nechám si poradit. V balení je však pouze 150 m drátu. K pozemku potřebuji ale cca 200m. Je možné mi dodat takové množství. Děkuji.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, s Vámi zvoleným ohradnikem neuděláte chybu a mohu jej vřele doporučit.

Co se týka drátu tak lze přikoupit další drát pouze po klubech délky 150m. Cena další role originálního dratu petsafe je 1090,- Kč.

Připadně můžeme nabídnout dodáni neoriginálniho dratu v metráži za cenu 8 Kč/m. Tento drát má stejné vlastnosti (průřez a odpor) jak drát originální a není jakýkoliv problém jej použít s ohradou Petsafe..

Připadně mohu ještě doporučit ohradu Canifugue, která je taktéž velmi kvalitní a spolehliva, má také možnost nastavení korekce impulsu. Kvalitativě jsou tyto ohrady shodné.

Ohrada Canifugue má v balení 100m dratu a po dokoupení dalsi 100m role budete mít k dispozici 200m drátu. Cena ohrady včetně dratu délky 200m by byla 5000Kč
18.
Vendulka Denemarková se ptá:
mam psa kavalíra 7kg v bytě neštěká na dvorku na každého kdo jde okolo bydlíme v místě kde chodí spousta lidí se psy na procházky pokud jsem v dosahu je okřiknutelný dříve jsme bydleli na místě kde nikdo nechodil chtěla bych ho nechávat venku i když tam nejsem je tam moc rád ale jak jde někdo okolo štěká jak pominutý a sousedi si stěžují myslím že obojek by to vyřešil můžete doporučit jaký potěšilo by mě pokud by byl za rozumnou cenu myslím že ho nebude muset nosit stále jen nějakou dobu než pochopí že má být sticha děkuji Denemarková
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám obojek PET850 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-pet850-p16

A to z následujících důvodů.

Levnější obojky mají detekci štěkání pomocí mikrofonu. Pokud tedy okolo chodí psy a začal by nějaký kolemjdoucí pes štěkat v blízkosti Vašeho psa, obojek by mohl tento štěkot zaznamenat, a spustit se. Byl by tedy trestaný Váš pes aniž by štěkal. Zároveň levnější obojky nemají odolnost proti vodě, a tudíž nejsou vhodné na venkovní použití.

Obojek PET850, má detekci štěkání pomocí vibrací hlasivek, tedy neovlivní jej ostatní psi. Zároveň je voděodolný a je možné jej používat, i ve venkovním prostředí. Další výhodou je integrovaná nabíjecí baterie, odpadá tedy shánění a kupování poměrně drahých atypických baterií.
19.
baja89 se ptá:
Dobrý den,
mám křížence (cca 1,5 roku), je na mě hrozně závislý, když odejdu do práce po chvíli začne škrábat na dveře, kňučet a dle sousedů občas i výt. Pomohl by nám v takovém případě protištěkací obojek?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, proti štěkání obojky by Vám ve Vašem případ měl pomoci. Detakují štěkání a vytí a samičí na něj reagují. Doporučuji vybírat obojky s detekcí pomocí vibrací hrtanu, které neovlivňují okolní zvuky a tudíž dobře redukují falešného spuštění.
20.
Katerina Kunartova se ptá:
Dobry den,mam 11 ti letou fenku,ktera reaguje na hluk v baraku na chodbe a na hluk venku ( stekani psu,rvani deti,proste jakykoliv hluk okolo baraku) klasickym stekotem,vcera mi sousedi konstatovali,ze je muj pes rusi a ze stim musim neco delat,jsem maminka samozivitelka a tak si nemohu dovolit zustat doma a musim chodit do prace,vedla jsem debatu na facebooku kde mi rekli o obojcich proti stekani,poradte jaky by byl pro mou fenku nejlepsi,aby nebyl moc drahy a hlavne abych ji nezkratila tim jeji zivot zde na svete,to bych byla velice nerada dekuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
V tom případě pro Vašeho psa budou vhodné víceméně veškeré obojky v nabídce.

Osobně bych doporučil obojek PET850, nebo Canicalm. Nejedná se o úplně nejlevnější obojky, cenově se pohybují mezi 1200-1400,- Kč, ale oproti levným obojkům, mají detekci pomocí vibrací hlasivek (obojky tudíš nejsou ovlivňovány okolními ruchy a tudíž mají minimum falešných spuštění. Výhoda je, že třeba obojek PET850 umožňuje nastavení síly korekce v několika úrovních, můžete tedy psovi obojek přizpůsobit tak aby byl účinný, ale zároveň šetrný. Další výhoda je, že obojek je nabíjecí, tedy ušetříte později za baterie, tyto obojky jsou poměrně energeticky náročné, a baterie které je napájejí, nejsou úplně běžné, a tudíž nejsou zrovna nejlevnější.

Jinak nemusíte mít o pejska strach, všechny obojky jsou naprosto bezpečné, a nemohou svojí činností zvířeti fyzicky ublížit.

S pozdravem
21.
Jana Chimiak se ptá:
Dobrý den,
zvažujeme koupi nějakého protištěkacího obojku pro našeho pejska. Máme yorkshira, který bude mít osm let (má lehce přes 5 kilo váhu). Problém je, že jsme ho "zdědili" po manželových rodičích, kteří mu bohužel ve výchově nedali úplně přesné mantinely!! Máme ho od srpna loňského roku a za tu dobu se v chování zlepšil, hlavně co se týče standartních povelů a je celkově klidnější, ale štěkání na sousedy na chodbě (bydlíme v bytě), nebo když někdo zazvoní a nejhůř když je u nás návštěva, byť ty lidi zná, se nám prostě nedaří stoprocentně zkorigovat. Taky štěká, když se chystáme ven, byť ho bereme sebou, někdy přestane štěkat, ale to na něho už musí člověk řvát jak blázen. Zkoušeli jsme odměňovat když poslechne nějakým pamlskem, ale to začne štěkat zase a dožadovat se dalšího (tak mi to přijde), to samé s tou návštěvou (zdá se nám, že si žádá pozornost, ale když se s ním chci mazlit nebo hrát, tak štěká dál a ještě zuřivěji, asi si myslí, že ho chci někam zavřít, protože tak to dělali tcháni...prostě ho zavírali do sklepa!!!) Oproti začátku u nás se to štěkání zlepšilo, ale teď očekáváme příchod miminka a už to bude asi velký problém, když bude v bytě štěkat a neustále ho budit, či lekat, případně když přijde návštěva:-(
Nechtěla bych ho dávat pryč, sice máme ještě možnost ho umístit v rámci rodiny, ale to by byla úplně ta poslední možnost!!
Proto, prosím, poraďte, jaký byste mi doporučili obojek koupit, četla jsem o nich na vašich stránkách, ale raději se poradím, přece jen máte zkušenosti. Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
pokud má pejsek váhu přes 5 kg, budou ohledně síly korekce vhodný jakýkoliv obojek z naší nabídky. Nicméně ne každý obojek bude vhodný svojí velikostí a hmotností. Vzhledem k velikosti psa, bych doporučil obojek PET850, Canicalm First, nebo obojek Petsafe. Jedná se o jedny z nejmenších a lejlehčích obojků v nabídce. Ostatní obojky svojí velikostí, budou pejska zbytečně zatěžovat.
22.
Jana Brezikova se ptá:
Dobry den chtela bych se zeptat pokud nemate skladem svitici obojek a objednam ho v objednavce prijde pozdeji.a nebo budu muset priste platit dopravu znova??
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, v současnosti Vám můžeme doručit obojky, které máme pouze skladem. U obojků, které jsou nyní, vyprodané, bohužel nedokážeme říci, zda a kdy budou opět dostupné.
Děkuji za pochopení
23.
Bienerová Pavla se ptá:
dobry den
mam 2 letou fenku krysaříka važí asi 2,5kg obvod krku 21cm štěká když nejsme doma i 8hod v kuse zkusily jsme všechno i protištěkací obojek ale i když psaly že je to pro maleho psa tak i tak ho mela velky protištěkací budka nepomohla takové ty spreje ktere maji psa uklidnit nepomohly leky na přírodní bázi nepomohly pořídily jsme ji kočku at se necítí sama prostě nic je opravdu urputna mužete mi něco poradit??? ale prosím cenově nějak dostupne a určitě s el.impulsem i kdyz je mala tak na ni nic jineho nebude učinkovat je to malý tyran!!! :D nějake spreje mi ani nenabízejte moc děkuji za odpověd
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro takto malé psi je v podstatě jedinou variantou na trhu protičtěkací obojek Dogtra Iq no bark zacenu 2180,- Kč.
viz . https://elektronickeobojkypropsy.cz/dogtra-iq-no-bark-cerny-p91

S pozdravem www.elektronickeobojkypropsy.cz
24.
renata se ptá:
dobrý den,máme skoro sedmiletýho jokra a doteď jme ho nenaučili chodit na vodítku.vodítko škube a šíleně u toho ječí.pomohl by mu nějaký výcvikový obojek?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, určitěby pomohla novinka v našem sortimentu a to obojek proti tahání https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-proti-tahani-899d-p3291. K tomuto zařízení, lze přikoupit i dálkový ovladač,a máte tedy poté i výcvikový obojek. Sada i s ovladačem stojí 1880,- Kč

S pozdravem Mišura
25.
Kristina se ptá:
Dobrý den,
mám 9-ti měsíčního jezevčíka, který nám teď poslední 2 týdny začal výt vždy, když nejsme doma. Sousedi si neustále stěžují a já už si nevím rady. Co by jste mi doporučili? Pejsek váží 6 kg.
Děkuji a přeji hezký den,
Bartusiková K.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám obojek PET850, kde můžete nastavit sílu korekce, a i citlivost, po jaké době má obojek reagovat na psí štěkání. Výhodou obojku je malá velikost a integrovaný dobíjecí akumulátor.

S pozdravem
26.
Jana Brunnerová se ptá:
Dobrý den,
prosím Vás o radu.Mám dva pejsky z útulku, jedná se o křížence vlčího špice, váha do 18 kg.Jsou to přibližně rok a půl staří pejsci. Jsou velice hodní,dokonce reagují na základní povely.JEDINÝ PROBLÉM MÁME S JEJICH NEUSTÁLÝM UTÍKÁNÍM ZE ZAHRADY.Pozemek je oplocen plotem o výšce1,70 m, není pro ně problém přelézt jako kočka. Prosím poraďte zda je vhodný nějaký obojek, protože ohradník by vzhledem k velké rozloze pozemku byl pro mne finančně náročný. Děkuji Brunnerová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro Vaši potřebu by byl nejvhodnější ohradník, kdy zařízení funguje automaticky. Při použití výcvikového obojku budete muset psi hlídat, a při pokusu o útěk zakročit. Pro Vaše psy bych doporučil výcvikový obojek značky Aetertek, např. AT216W. Ve verzi pro ovládání dvou psů stojí 3780,- Kč. Ohradník pro dva psy typ W227 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-ohradnik-w227-p21 stojí 3180,- Kč a délka drátu v balení je 300m, s tím že se dá dále přikoupit dalších 300m drátu za 590,- Kč.

S pozdravem Mišura
27.
Silvie Srncová se ptá:
Dobrý den,
prosím Vás jakým způsobem se umisťuje ohradník, je možné do země ? Popřípadě, které z Vámi nabízených produktů lze pokládat do země.
Předem děkuji za odpověď.
Srncová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, do země lze umístit včechny ohradníky. Pouze bych Vám doporučil vybírat ohradníky, které používají silnější anténí drát. Tyto dráty jsou poté odolnější a mnohem lépe se s nimi při instalaci manipuluje. Silnější dráty mají ohradníky HT-026, IS-PET 803, Canifuge.

S pozdravem Mišura
28.
Šinclová Marie se ptá:
Potřebovala bych koupit výcvikový obojek pro většího psa do 50 kg.Obojek by měl být vodotěsný,protože náš pes se velmi rád koupe ve volné přírodě.Skáče do vody denně. Prosím poraďte mě ,ne moc drahý - jsem invalidní důchodkyně.
Šinclová Marie
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pokud chcete plně vodotěsný obojek, doporučil bych Vám následující produkty od značky Aetertek a to buď, Aetertek GT-211 https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-gt211-p3176 za cenu 2460,- Kč s dosahem 350m, nebo obojek Aetertek AT-216S-550S https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at216s-550s-p72 s dosahem 550m. Tyto obojky jsou vodotěsné a ponorné do hloubky cca.2m.

Cenově se jedná o nejlevnější plně vodotěsné obojky na trhu. Levnější výcvikové obojky jsou pouze voděodolné, a nebo nemají ochranu proti vodě žádnou.

S pozdravem
Mišura
29.
Maecela se ptá:
Dobrý večer mam dvouletou fenku RTW asi 55 kg je hodna na lidi neutočí,ale na psi hlavně když na ni štěkaji je k neudržení absolutně nereaguje taky zvěř je problém chytne stopu a žene se za ní a ted si k tomu přidala nezájem na přivolání pokud ji zaujme něco pro ni velice zajímavého.Mužete mi doporučit vhodný obojek.Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý večer, vzhledem k velikosti psa, bych Vám doporučil obojek Aetertek AT-218 nebo AT-219. Díky pohotovému ovládání, můžete velmi rychle reagovat a v pravou chvíli zakročit, proto jsou tyto obojky vhodné právě pokud pes utíká za zvěří, případně napadá jiné psy. Tyto obojky jsou vhodné pro psy o váze do 65 kg.

S pozdravem Mišura
30.
Veronika se ptá:
Hezký večer máme ročního pejska yorkšírského teriéra který vždy když je doma sám tak štěká.Už nás sousedé obdarovali několika výhružnými dopisy.Dle jejich vyjádření štěká hodinu nepřetržitě a pak je klid takže si myslím že je to spíš jeho rozmar než že by to dělal proto že se bojí sám.Na výtah ani zvonek nijak zvlášť když jsme doma nereaguje.Můžete mi prosím poradit který z vašich obojků zakoupit? On je chudák tak maličký má asi 3 kg a nerada bych mu ublížila.Řešit to však musíme jinak nás asi sousedi vystěhují..Moc děkuji za odpověď
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti Vašeho pejska nejsou obojky s el. impulsem vhodné. Doporučil bych Vám tedy obojek sprejový, který psa koriguje pomocí vystříknutí spreje pejskovi na čumák.

Protože je pejsek opravdu malý, doporučil bych Vám obojek JetCare® System Stop´n Dog, který váží pouhých 52g.Levnější obojky bohužel nejsou pro Vašeho pejska vhodné, buď velikostně, nebo jsou určeny pro větší psy.

S pozdravem Mišura
31.
Lada se ptá:
Dobrý den, máme štěňátko malamuta a rok a půl starou čivavu. Pozemek nemáme oplocený a rádi bychom nechávali přes den psi venku i bez dozoru. Malamutka se zatím drží na pozemku (samozřejmě, když na ní člověk dává pozor), ale starší čivavka se ráda občas vypraví na procházku a my bychom neradi, aby to naučila i druhou fenku. Pozemek který bychom chtěli ohradit je o velikosti cca 500-600 m2. Můžete mi, prosím, poradit vhodný typ plotu? popř. čím se řídit při jeho výběru....jelikož jde i o terasu, neradi bychom někde natahovali nějaké dráty, je nějaký vhodný typ bezdrátového plotu? Děkuji za Vaši radu a pomoc při výběru. S přáním pěkného dne Lada Burdová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k rozdílné velikosti Vašich psů, je řešení Vašeho problému pověrně veliký , spíše neřešitelný. Pro čivavu bohužel vzhledem k velikosti není vhodný žádný ohradník. Pro Malamuta by byl vhodný bezdrátový ohradník PETSAFE nebo AETERTEK AT-216F.

S pozdravem Mišura
32.
Janečková Tereza se ptá:
Dobrý den,

mám osmiměsíční štěně amerického pitbulteriéra 27 kg a chtěla bych se zeptat, jaký elektronický výcvikový obojek byste mi poradili. Tito psi mají obecně zvýšený práh vnímání bolesti a nerada bych objednala něco, co mu nebude vyhovovat. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Janečková Tereza
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Doporučil bych Vám obojky značky Aetertek, které jsou vhodné pro psy do Váhy až 65kg, tedy i pro psy velikých plemen. Díky tomu budete mít dostatečný prostor nápravných stimulací, i přes zvýšený práh bolestivosti psa. Navíc obojky Aetertek nabízejí výbornou kvalitu a jednoduché intuitivní ovládání (každá funkce vlastní tlačítko)za velmi přijatelnou cenu.

Vhodné jsou například tyto obojky:
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at918-p3207
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at218-p9
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at219-p34

S pozdravem

Daniel Mišura
33.
Jirka se ptá:
Dobrý den.Měl bych zájem o protištěkací obojek BT-1,ale vyčnívající hroty na něm vypadají hrozivě.Mám jezevčici 9 kg.Nemohou jí nějak ublížit?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, hroty ublížit nemohou, nejsou ostré. Spíše bych Vám vzhledem k velikosti Vašeho psa, doporučil obojek BT-6 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-bt1-p167, který je díky vloženému akumulátoru lehčí a menší. I hroty u tohoto modelu jsou kratší. Případně by byl vhodný i obojek PET853 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-pet850-p3177.
34.
Josef se ptá:
Dobry den
Obracím se na Vas s dotazem i prosbou o radu a pomoc.Mam tři male knirače v panelovem domě v bytě.Dva jsou uz starší 12 a 11 let třeti je dvoulety.Snažim se je cvičit starsi maji zkoušky,venku na volno i jako smeška jsou ovladatelni.Problem natava pri odchodu mimo domov ,nikdy nejsou nevyvenčei předchazi prochazka a maximalni osamoceni trva max 5hodin,ale vzledem k tomu ze na poschodi je vetši pohxb psi na tento reaguji.Mlady nejvice a to rozeštěka a rozvyje i tx dva dědky.Sousede jsou !zatim!tolerantni protože je to jen kdyz jsem mimo,ale inak sedim doma jako hřib,aby nas nevystěhovali.
prosím poradte ktery obojek antištěkaci je nejvhodnějši,a zda staci pouze jeden nebo je nutno tri každemu nebo existuje něco co by uklidnilo všechny tři a zaroven se mohl v klidu divat sousdum do oči a mit klid v praci i jinde a mohl občas vyjit v !klidu! do ulic.Děkuji za radu rešeni
S pozdravem
Josef Polašek
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pokud starší psi reagují až na štěkot nejmladšího psa, doporučil bych prozatím korigovat pouze jeho. Dle našich zkušeností většinou pomůže korigovat pouze tohoto psa. Pro korekci tohoto psa, bych Vám doporučil obojek PET 850, který je vhodný s ohledem, na velikost Vašeho psa. (malý a lehký) a protože detekce štěkání probíhá pomocí vibrací hrtnu, nebude docházet k ovlivnění obojku ostatními psy.

S pozdravem Mišura
35.
Petra se ptá:
Dpbrý den,
potřebovala bych poradit.Mám 10 měsíčního pejska který má útěkové tendence za jinými psy a občas není v jeho silách aby poslechl povel na návrat.Také se poslední dobou stává že hodně štěká na lidi,hlavně cyklisty a lidi v kapuce a čepici.
Potřebovala bych poradit zda excistuje nějaký obojek jak proti štěkání tak ten výcvikový na útěky v jednom.Nebo jestli se dá ten výcvikový používat i na to štěkání.
Děkuji za odpověď a pomoc a přeji hezký den.
S pozdravem Petra
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, kombinaci obojku proti štěkání a výcvikového obojku, nabízí dva modely a to obojek Aetertek AT-218 a AT-219. Tyto výcvikové obojky mají možnost pomocí ovladče přepnout přijímač do protištěkacího módu.

Lze tedy tyto nešvary řešit pomocí jednoho zařízení.

S pozdravem
36.
Dana Chudobová se ptá:
Dobrý den, potřebuji se ujistit, že obojek AETERTEK-918 bude dostatečně účinný na našeho kavkazáčka (stáří 6 měsíců a váhy 45kg), pejsek je velice temperamentní a loví všechno co má kola. Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
účinnost nelze zaručit u žádného výcvikového obojku. Záleží samozřejmě i na povaze psa. Dle specifikace výrobce by měl být obojek dostatečně účinný (do 65kg). V případě, že by Vám obojek nevyhovoval, můžete jej do 14 dní od obdržení vrátit.

S pozdravem Mišura
37.
Helena se ptá:
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme plemeno dobrman (fena -mladá cca 35 kg- většinou mají max do 40 kg). Jaký typ obojku by jste nám doporučili? Největší problém u nás je neposlušnost. Jakmile chytí stopu- nereaguje, jinak vcelku se dá kočírovat dobře. Trochu víc táhne při chůzi u nohy- pořád se musí okřikovat a je fakt, že vzhledem k tomu, že jsme už v letech-bolí nás dost ramena od těch častých napomínání a smýkanců-zkuste mi prosím poradit.
Děkuji Divišová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Doporučil bych Vám obojek Aetertek AT-216. Pro Vašeho psa bude dostatečně účinný, a pokud pes chytá stopu a utíká, jsou tyto obojky ideální volbou, díky snadnému a pohotovému ovládání. Pokud pes příliš nevyhledává vodu, stačil by Vám obojek Aetertek AT-216S-350W za 2050,- Kč (odkaz zde: https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at216s350w-p6
), který je vodotěsný, ale ne ponořitelný. Pokud Váš pes naopak má vodu rád a do vody chodí skáče, je vhodnější varianta AT-216S-350S za 2490,- (https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at216s-350s-p10) který je plně ponořitelný, a dá se používat i pro tréning ve vodě.

S pozdravem

Daniel Mišura
38.
Navrátilová se ptá:
Dobrý den,
chtěla bych poradit,
máme doma roční fenku ohaře, která stále utíká za zvěří. Chtěla bych poradit s koupi el. obojku, Přemýšlela jsem buď o tomhle Výcvikový obojek Aetertek AT-219 Elektronický obojek Aetertek AT-219 nebo SportDOG 1200m Trainer.
Děkuji za radu.
Navrátilová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro Vašeho psa budou vhodné oba obojky. Díky dlouhému dosahu a pohotovému ovládání, jsou ideální volbou pro psy, kteří utíkající za zvěří. Funkce mají oba obojky shodné, pouze SportDOG má dosah delší o 200m, což se může pro utíkajícího psa hodit, obzvláště pokud se pohybujete například v lese, případně v členitém terénu. Překážky totiž snižují dosah obojku. Dalším údajem pro Vaše rozhodnutí, může být skutečnost že obojky SportDOG jsou americké výrobky, a jejich provedení a kvalita jsou na obzvlášť vysoké úrovni.

S pozdravem Mišura
39.
Veronika Hochsteigerova se ptá:
Dobry den mam doma skoro pul rocni setne a kdyz nejsem doma tak steka a vyje a uz si nwm rady jak ji to odnaucit. Jedna se o fenecku krizence maminka je bigl a tatinek krizeny s labradorem. Dekuji za odpoved.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, také Vám bych z našeho sortimentu doporučil obojek PET850 za 1050,- Kč, který má široké možnosti nastavení. Lze nastavit citlivost oobjku na štěkání, tak i samotná úroveň korekce. Obojek tak lze přizpůsobit přesně potřebám psa při zachování 100% účinnosti.

S pozdravem www.elektronickeobojkypropsy.cz
40.
Daniela Kincová se ptá:
Dobrý den,máme doma 1-letého křížence zlatého retrívra a labradora.Bohužel často štěká hlavně když slyší jakýkoliv
šramot přede dveřmi,každičký větší hluk i zvonek u dveří ho snadno rozruší a pak dost hlasitě štěká,proto si i sousedé začínají ztěžovat,tak jsem začala uvažovat o protištěkajícím obojku,jen přesně nevím jaký by se nám hodil a určitě kdyby byla možnost obojek si zatím vyzkoušet,uvítala bych ji.Děkuji za odpovědˇ.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, z našeho sortimentu bych Vám doporučil obojek PET850 za 1050,- Kč, který má široké možnosti nastavení. Lze nastavit citlivost oobjku na štěkání, tak i samotná úroveň korekce. Obojek tak lze přizpůsobit přesně potřebám psa při zachování 100% účinnosti.

S pozdravme www.elektronickeobojkypropsy.cz
41.
Romana se ptá:
Dobrý den,
máme roční fenku výmarského ohaře, která je odmala opravdu dominantní a uštěkaná !!! Jakmile jsme na dvoře a ona na zahradě, nebo někam odcházíme, je schopná štěkat i hodiny v kuse. A aby toho nebylo málo, začala nám likvidovat slepice a hned je žrát.
Prosím poraďte, pomohl by na tento problém nějaký z el. obojků
Děkuji za odpověď
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, štěkání dokáže vyřešit protištěkací obojek, napadání slepic můžete buď řešit pomocí výcvikového obojku, tka, že sipočkáte až pes bude opětovně npadat slepice. Případně to lze řešit pomocí ohradníku, který psa ke slepicím vůbec nepustí. (za předpokladu, že jsou slepice uzavřeny v nějakém výběhu.). Vhodným výcvikovým obojekm by byl obojek Aetertek AT-218 za 3050,- Kč, který kombinuje jak výcvikový obojek, tak protištěkací obojek a pes by měl na krku tedy pouze jedno zřízení. Pokud by jste se rozhodli pro ohradník, byl by vhodný např. HT-026 za 2890,- Kč a protištěkací obojek PET850 za 1050,- Kč.

S pozdravem www.elektronickeobojkypropsy.cz
42.
Veronika se ptá:
Dobrý den,
potřebovala bych el. obojek pro mé psy. Jedná se o lovecké psy různých velikostí a srsti. Obojek musí být voděodolný a mít dlouhý dosah. Mohl byste mi prosím přiblížit rozdíl mezi EasyPet EP-380R a Aetertek AT-219.

Moc děkuji Marková
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Velký rozdíl mezi obojky AT-219 a EasyPet EP:380R. S obojky Aetertek máme lepší zkušenosti, ohledně kvality. Obojek AT-219 má lepší a pohotovější ovládání a obsahuje navíc funkci protištěkacího obojku, kterou můžete v případě potřeby zapnout. Přijímače obou výcvikových obojků jsou vodotěsné a psy s nimi mohou do vody.

Bohužel obojek EasyPet EP:380R, je v současnosti vyprodán a naskladněn bude do 14 dní.
43.
Michaela Novotná se ptá:
Dobry den, měla bych zájem o "neviditelný plot" pro našeho psa útěkáře. Byly mi doporučeny Vaše stránky, ale bohužel tomu moc nerozumím :)
Pes je to labrador, asi dvouletý (máme ho z útulku, cca půl roku), jakmile má možnost, tak uteče. Nechceme ho zavírat do kotce a nebo přivazovat, tak jsme si našli tuto alternativu.

Chci se zeptat, zda poskytujete i službu "instalace" neviditelného plotu, nebo zda byste nevěděli o případně nějaké firmě v Pardubickém kraji, která by byla ochotná nám plot nainstalovat?

Moc díky za odpověď, přeji krásný den,
Michaela Novotná
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro Vašeho psa budou účinné veškeré ohradník v naší nabídce. Pokud bych Vám měl ale doporučit opravdu kvalitní ohradník, který je naprosto bezproblémový a nevrací se na reklamace. Byl by to ohradník Canifuge za 4260,- Kč. Velikou výhodou tohoto ohradníku je možnost nastavení síly el.impulsu na obojku. Přizpůsobíte tedy sílu přesně potřebám Vašeho psa, tak aby byl obojek maximálně účinný a zároveň co nejšetrnější k psovi.

Co se týká instalace, je opravdu jednoduchá. Nicméně jsme samozřejmě schopni montáž provést. Cena montáže je 250,- Kč za hodinu + doprava ve výši 5 Kč vč. dph/ kilometr. Je počítána každá započtená ½ hod. Cena je uvedena vč. DPH. Naše firma se nachází v Havlíčkově Brodě. Co se týká délky samotné montáže, záleží samozřejmě zda se jedná o instalaci pod zem, případně zda se drát instaluje na stávající plot, jaká je délka drátu a pod. V případě jednodušší instalace je délka montáže kolem 2 hodin práce.
44.
Roman Brabec se ptá:
Dobrý den. Mám tři ČSV, ale obojky by mi stačily dva. Pokud by byly za solidní cenu tři, bylo by to fajn, ale třetí pes (nebo spíš fena) moc neloví. Mám jeden obojek, na který není spoleh a rád bych obojky, se kterými pokud možno vždy zastavím tři nebo aspoň dva lovce. Prosím doporučte. Samozřejmě budu rád za co nejlepší cenu,

Roman Brabec
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
pro tři psy by byl vhodná obojek Aetretek AT-216S-350S, případně AT-216S-550S. Varianta 350S má dosah 350 m varianta 550S dosah 550m. Obojky jso ideální pro lovící psy a notorické útěkáře, hlavně díky pohotovému ovládání, kdy každá funkce má vlastní tlačítko. Cena obojku s dosahem 350m je 2490,- pro 1 psa. Pro dva psy 3580,- Kč a pro tři psy 4580,- Kč. Varianta s dosahem 550m stojí pro 1 psa 2890,-Kč, pro dva psy 4020 a pro tři psy 5100,- Kč.
45.
Vendulka Dejnožková se ptá:
Dobrý den,
mám 7 měsíců velkého knírače a má tendence se prát s ostatními psy. Můžete mi doporučit el.obojek? Děkuji. V. Dejnožková
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, výbornou zkušenost máme s obojky Aetertek, kterénabízejí pohodlné a rychlé ovládání.Jsou spolehlivé a za velmi rozumnou cenu. Na Vaše plemeno bude vhodný obojek AT-216S. Podle toho jakpes moc rád chodí do vody, bych se pouze rozhodl, zda zakoupit variantu voděodolnou, či případně plně vodotěsnou /plně ponořitelnou/.Dosah 350m si myslím bude pro Vaši potřebu dostačující.

Voděodolná verze:
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at216s350w-p6

Vodotěsná verze:
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at216s-350s-p10
S pozdravem Mišura
46.
Zdeněk se ptá:
Děkuji Vám za velmi rychlou odpověď.
Prohlížím si Vaši nabídku obojků a ještě mě k Vámi doporučeným dvou modelům Aetertek zaujal obojek EasyPet EP-380R . Jakou máte s tímto druhem zkušenost a jak byste ho hodnotil ve srovnání s Aetertek At 218 - 219 ?
S pozdravem a přáním hezkého dne
Zdeněk
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, obojek EP:380R je dobrý obojek, nicméně opravdu doporučuji obojky Aetertek. Májí o něco lepší ovládání a máme s nimi lepší zkušenosti. U obojku EP:380R musíte vybrat funkci, zmáčknutím příslušného tlačítka s funkcí a poté zmáčknout tl. T pro vyslání signálu. U obojků Aetertek, vyšlete signál ihned při zmáčknutí tlačítka s požadovanou funkcí. Po stránce kvality jsou obojky srovnatelné.

S pozdravem Mišura
47.
Zdeněk se ptá:
Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal, jaký obojek byste mě doporučil pro 15kg loveckého psa s ohledem na kvalitu-rychlost ovládání-přiměřenou cenu?
Neuvažujete o zařazení do Vaší nabídky obojky Dog Trace, v různých diskuzích jsem se dočetl, že jsou vhodným kompromisem mezi kvalitou a cenou.
Děkuji za Vaši odpověď a přeji hodně spokojených zákazníků.
S pozdravem Zdeněk
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Z naší nabídky bych Vám doporučil obojky značky aetertek, tyto obojky disponují jednoduchým a hlavně pohotovým ovládáním. Dle mého mají tyto obojky nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou na trhu. Obojky funkčně obojky značky Dogtrace přesahují, při srovnatelné kvalitě.
Pokud chcete provozovat výcvik v lese, doporučuji vybírat obojky s delší vzdáleností, neboť je potřeba počítat s kratším dosahem obojku, z důvodu překážek mezi obojkem a ovladačem. Například by byly vhodné této obojky
www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at218-p9
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at219-p34

Značku Dogtrace nenabízíme, neboť jsme se nedohodli s obchodním zastoupením této značky.

S pozdravem
48.
Sandra se ptá:
Dobrý večer, mohli by jste mi prosím poradit.
Mám Maltézáka, má kolem 4kg. Vždy když s přítelem opustíme byt, Max hrozně štěká, už i sosedé si začli stěžovat.
Jaký obojek by jste mi prosím mohli doporučit?
Předem děkuji Sandra
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám obojek EP:28A. https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/-p175 Obojek disponuje dostatečným nastavením, pokročilými funkcemi a je vhodný pro psy od cca.4 kg.

Vzhledem k velikosti psa není většina obojků na trhu pro Vašeho psa příliš vhodná. Většina je konstruována pro psy s vyšší váhou.

Samozřejmě jsou poté vhodné obojky na bázi ultrazvuku, tyto obojky ale také mají znatelně menší účinnost a ne každý pes na ně reaguje. Nebo jsou vhodnou alternativou obojky sprejové. https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/-p3178 Nejvyšší účinnost je ovšem u obojků s korekčním impulzem.

S pozdravem

Daniel Mišura
49.
Zdenek Korner se ptá:
Prosím o doporučeni vycvikoveho obojku na psa Dobrmana....dekuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Pro vašeho psa budou vhodné všechny obojky z naší nabídky, u kterých lze nastavit sílu impulsu. Tedy od ceny 1290, Kč. Pokud bych Vám ale měl opravdu doporučit nějaký obojek z naší nabídky, byli by to obojky značky Aetertek. Tyto obojky, mají kvalitní zpracování, velmi jednoduché a hlavně pohotové ovládání. Přijímače jsou vodotěsné, a dobíjecí, nemusíte tedy řešt výměny baterií. Dosah se pohybuje od 350m do 1000m. Nespecifikoval jste blíže, co za problém chcete s obojkem řešit. Pokud například utíkání a přivolání, doporučuji obojky s delším dosahem… Dle mého je ideální volbou obojek Aetertek AT-218 https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at218-p9

S pozdravem
50.
Jarmila se ptá:
Dobrý den,
mohli byste mi prosím pomoci s výběrem vhodného výcvikového obojku.
Mám křížence, který dobře poslouchá, pokud v lese nechytne stopu, nebo nepotkáme zvěř.
Pes je dlouhosrstý a velmi rád se koupe, takže je schopen vlézt do jakékoliv vody.

Děkuji Vám za odpověď
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Pokud se pohybujete hodně v lese doporučuji obojek s dosahem min. 550m.
Je totiž potřeba počítat se sníženým dosahem vzhledem k překážkám mezi obojkem a ovladačem. Níže doporučené obojky mají plně vodotěsné přijímače. A jsou vhodné i pro ponoření do vody.

https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at218-p9
https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-obojek-aetertek-at219-p34
51.
Kateřina Svobodová se ptá:
Přeji dobrý den,
mám 4 měsíčního pejska argentinské dogy, bohužel neslyší a nikdo z nás ho bohužel nedokázal nechat utratit, tak zůstal doma. ráda bych pořídila el. obojek. Chci se zeptat, jaký je rozdíl v obojcích:
Elektronický obojek Pet998DB
Elektronický obojek LCD 100LV Waterproof

Předem děkuji za odpověď.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, obojek PET998DB je inovovaný obojke LCD 100LV Waterproof. Liší se pouze v přijímacím obojku. Pet998DB má přijímač, který je možný ponořit, a přijímač se dá vypnout tlačítkem on/off. U LCD 100LV je pouze pohybové čidlo a přijímač není možní ponořit.
52.
Josef Adámek se ptá:
Dobrý den, mám dotaz.Lze u elektr. výcvikového obojku Trainer za 790Kč regulovat napětí? Má nějakou stupnici intenzity? Předem děkuji za odpověď. Adámek.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, tento obojek má pouze jednu úroveň el.statického impulsu. Obojek je tedy vhodný pouze pro malá plemena o váze kolem 5Kg.
53.
Jaroslava se ptá:
Dobrý den, mám prosbu, můžete mi poradit, jestli by některý z Vašich obojků fungoval tak, aby se pejsek odnaučil baštit hovínka? Mám půlročního brabantíka, váží 4 kg a tento zlozvyk si přinesl od chovatelky. Už jsem vyzkoušela kdeco. Prosím, poraďte.Děkuji.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pokud použijete obojek při této situaci, určitě dojde k omezení nevhodného chování. Doporučil bych Vám obojek Aetertek AT-216S-350W, který nabízí dobrou kvalitu,ale hlavně snadné a pohotové ovládání. Můžete tak zakročit ihned bez zbytečné prodlevy, což značně zvyšuje efektivitu výcviku a odnaučení nevhodného chování.
54.
Martin se ptá:
Dobrý den,prosím o radu při výběru obojku pro bígla 4 roky,21kg.Pes s námi žije v RD,je hrozně paličatej a když není po jeho tak na nás vrčí.Potřebujeme ho nějak usměrnit co se poslušnosti týče.Díky Martin
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám některý z obojků od značky Aetertek. Vhodný bude jakýkoliv z obojků této značky.Tyto obojky mají velmi snadné a pohotové ovládání, lze s nimi tedy velmi dobře odstraňovat nevhodné chování a používat je např. pro přivolání psa apod.

S pozdravem
55.
Rostislav Trnka se ptá:
Prosím o radu. Máme 7letou fenku (kříženec labradora a výmarského ohaře). Po nutné kastraci nám při našem odchodu začala v bytě hodně výt. Sousedi si samozřejmě stěžují. Zakoupili jsme u konkurence obojek EasyPet EP-28A a bohužel tento obojek se ani při nejhlasitějším vytí neaktivuje. Existuje nějaký osvědčený model, který bude fungovat jen při vytí? Ideální kombinace: zvuk+vibrace+impuls.
Děkuji Trnka.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Obojky, které jsou spouštěny pomocí vibrací, nejsou příliš vhodné proti vití. Je to způsobeno tím, že při vytí nedochází k pravidelným vibracím hrtanu a tím obojek ne vždy správně reaguje.
Na vytí tedy v paradoxně lépe reagují obojky, které mají (horší) detekci pomocí mikrofonu a reagují na zvuk. Pokud bych Vám měl doporučit obojek, který se našim zákazníkům osvědčil proti vytí a funguje téměř 100%, byl by to obojek BT-6. Musím Vás pouze upozornit, že obojky s detekcí pomocí mikrofonu, nejsou vhodné do bytů či míst, kde je více psů. Mohlo by totiž docházet k ovlivňování obojku štěkáním ostatních psů.
56.
olga vyletělová se ptá:
Dobrý den, prosím o radu. Máme 2,5 letého boxera. Od malička bylo jasné, že pes je dominantní povahy. ( Před ním jsme již měli 2 boxery. Jeden zemřel v 9 letech, druhý v 11 letech. Oba byli bez problémů.) Se současným jsme chodili na cvičiště, ale byl tvrdý, nerad poslouchal. Pokaždé se povel musel několikrát opakovat. Dalo by se říci, že celkem základní povely umí, je chytrý, bystrý,ale nerad poslouchá. Něco se mi ale nelíbí. Poslední dobou-asi 2 měsíce začal na syna vyjíždět, vrčí a dokonce i chňapl po ruce a to stejné se stalo i mě. Vždy, když změníme tÓn hlasu, když ho káráme. Musím dodat, že nikdy jsme psy netrestali, nebili. Potřebovala bych radu, zda by pomohl elekt.obojek a pořádný výcvik. Neradi bychom, aby někoho kousl. Poraďte, prosím. Vyletělová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
Výcvikový obojek při správném použití, tomuto chování na 90% zabrání. Pokud jej použijete při projevu chování, pes si velmi rychle spojí tento trest se svým chováním. Obojky se při tomto použití velmi osvědčují. Navíc lze obojek použít i při jiných situacích, jako je problém s přivoláním apod.

57.
Světlana se ptá:
Dobrý den,potřebuji poradit s výběrem obojku proti štěkání.Mám psa teriéra váha 7 kg, Pes po mém odchodu do práce silně štěká a vyje.Děkuji Světlana
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den doporučil bych Vám obojek PET 851, u kterého lze nastavit citlivost na psí štěkání a zároveň síla el. impulsu.
58.
Alice Vostracká se ptá:
Dobrý den,
mám 3,5 letého jezevčíka, který stále štěká. Stále častěji doma vrčí, když se mu něco nelíbí, je agresivní asi by i kousl. Dá se kombinovat výcvikový obojek s protištěkacím, nebo existuje nějaký kombinovaný? Jaký výrobek byste mi doporučili:
Děkuji.
Alice Vostracká
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, na trhu existují pouze dva výrobky, které kombinují výcvikový obojek a portištěkací obojek, a to obojek Aetertek AT-218 a Aetertek AT-219. Oba tyto obojky budou n Vašeho psa vhodné, liší se hlavně dosahem. AT-218 má dosah 550m, a obojek AT-219 má dosah 1000m

S pozdravem Mišura
59.
Kopecka Anna se ptá:
Mám doma 8 měsíčního křížence jezevčíka s oříškem. Pracuji na směny a mám -li nocní pes začne kolem 3 hodiny v noci výt.Prosím o radu Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, bohužel s vytím mají problémy většinou i protištěkací obojky. Bohužel vytí vydává jiné vibrace hlasivek než běžné štěkání. Obojky pouze s etekcí štěkání pomocí vibrací, tedy špatně detekují vytí a tím i ne vždy dobře reagují v podobě korekcí. Pomoci by mohli paradoxně levnější obojky typu BT-6, které reagují na zvuk.
60.
Lucie Neoralová se ptá:
Dobrý den. Potřebovala bych poradit jakou velikost LED obojku objednat. Máme čivavu s obvodem krku 24 cm. Současný obojek má dělku 18-28 cm, měřeno i se sponou. Postačí velikost teda XS? Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, obojky XS mají délku vč. pony 28 cm. Doporučil bych tedy použít tento.
61.
Kateřina se ptá:
Dobrý den. Mám 11-ti letého pudlíka toy (3,5kg). Stále šíleně vrčí a zkouší velet domácnosti. Nedovolí si kousnout,ale pořád vrčí. Zkoušela jsem už snad vše,ale nic na toho paličáka nezabírá. Mohl by pomoct elektronický obojek?
Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, obojek by Vám jistě pomohl, nicméně je spíše problém ve velikosti Vašeho psa. Obyjky bývají obvykle doporučovány od hmotnosti cca. 5kg. Osobně bych Vám doporučil obojek Canicom first, který má na nejnižší úroveň impus opravdu slaboučký, kdy při otestování zjistíte, že to je spíše slabé brnění, než nějaký silný impuls. Síla impulsu, lze samozřejmě případně zvýšit.

https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-200-first-p31
62.
Alena se ptá:
Mam doma Bígla a krasnou zahradu na výběh.Ale bohužel jak to jde,tak uteče. Jaký ohradník by jste mi doporučili?
Děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti psa bude vhodný jakýkoliv ohradník z nabídky. Nejlepších výsledků ovšem dosahuje ohradník Canifuge.
63.
Tomáš Strnadel se ptá:
Zdravím. Mám v bytě Pražského krysaříka asi 6 kg. Když je doma sám a slyší na chodbě hlasy, začne výt. Potřeboval bych poradit s výběrem protištěkajícího obojku, který by zamezil to vytí. Děkuji.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám obojek Pet 851, u kterého lze nastavit síla el. impulsu. Vzhledem k velikosti psa by byl ale nejlepší např. obojek Dogtra IQ.

S pozdravem
64.
Dušan Andrle se ptá:
máme doma fenečku yorkšíra váha 2,2 kg. Díval jsem se na vaši nabídku protištěkacích obojků. Potřebuji doporučit na takového malého psa protištěkací obojek s tím že se mi moc nelíbí ty trčící trny z obojku. Toho pejska to musí tlačit???Náš pejsek má 12 let a až nyní začal štěkat jakmile odejdeme do práce. Ruší to klid v paneláku kde žijeme.
Předem děkuji za odpověď s pozdravem D. Andrle
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, bohužel pro takto malá plemena nejsou protištěkací obojky s el.impulsem vůbec vhodné. Pro takto malého psa lze maximálně použít ultrazvukový obojek.
65.
Renata se ptá:
Dobrý den.Chtěla jsem se informovat mám bišonka 7měsíců a když je doma sama i když je z fenou strašně štěká.Mohly by jste my doporučit nějaky obojek proti štěkáni který by byl i účiný.Děkuji.Kalupová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den doporučil bych Vám obojek PET 851, u kterého lze nastavit citlivost na psí štěkání a zároveň síla el. impulsu.
66.
Jarda se ptá:
Mam psa tibetske dogy.Začal utikat.Jaky ohradnik doporučujete. Ma 60kg
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám ohradník s možností nastavení síly el. impulsu. Vhodný je. ohradník Canifuge, s možností nastavení síly impuslu v 8 úrovních. Tento ohradník je špičkou na trhu. https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52, Vhodný případně bude také ohradník HT-026 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-ohradnik-ht026-p89 , který umožňuje nastavení síly impulsu v 5 úrovních.
67.
Zdenek Přikryl se ptá:
Dobrý den,
potřeboval bych koupit štěkací obojek pro Bišonka, ale nevím jaký ?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro psa s hmotností cca. 5 kg dude určitě vhodný obojek Protištěkací obojek PetSafe (pro psy s váhou nad 3,6 kg) https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-petsafe-p158 nebo obojek Dogtra IQ NO BARK .
68.
Tomáš se ptá:
Dobrý den. Potřeboval bych výcvikový obojek a neviditelný plot v jednom, Máme doma Vlčici a je to tvrdohlavá palice. Máte něco takového v nabídce?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, bohužel na trhu není zařízení, které umí kombinovat výcvikový obojek a ohradník. Je nutné bohužel zakoupit dva produkty.

S pozdravem Mišura
69.
Iveta Šimková se ptá:
Dobrý den.Potřebovala bych doporučit výcvikový obojek.Mám fenku bulteriéra,je velmi aktivní.Jakmile ji něco upoutá,jde za tím,a neposlechne .Miluje vodu,.

Děkuji za odpověď
Iveta Šimková
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám výcvikový obojek Aetertek AT-216S-350S, případně Aetertek AT-216S-550S. Obojky disponují snadným a rychlím ovládáním, mají vodotěsný přijímač a pro Vaše plemeno budou dostatečně účinné. Rozdíl mezi obojky je v dosahu, konkrétně 350m a 550m.

S pozdravem
70.
Petr se ptá:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je obojek u Elektronického ohradníku HT-023 dostatečně velký? Mám 9m Leonbergra, který neustále utíká. Bude obojek v setu na Leonbergra stačit?

Děkuji za odpověď

Petr Melichar*
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, vzhledem k velikosti Vašeho psa v dospělosti, bych Vám doporučil ohradník s možností nastavení síly el. impulsu. Vhodný bude např. ohradník Canifuge s možností nastavení síly impuslu v 8 úrovních https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52, případně ohradník HT-026 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-ohradnik-ht026-p89 , který umožňuje nastavení síly impulsu v 5 úrovních.
71.
Eva se ptá:
Dobrý den, mám zájem o elektronický ohradník. Mám sharpeie a slyšela jsem, že bojová plemena mají snížený práh bolesti. Je vhodný el. Ohradní pro toto plemeno?

Děkuji Šimonová
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, ano některá bojová plemana mají opravdu posunutý práh bolestivosti. Proto bych Vám doporučil ohradník, který umožňuje nastavení síly el.impulsu. Vhodný bude např. ohradník Canifuge s možností nastavení síly impuslu v 8 úrovních https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/neviditelny-elektronicky-ohradnik-canifugue-p52, případně ohradník HT-026 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-ohradnik-ht026-p89 , který umožňuje nastavení síly impulsu v 5 úrovních
72.
Honza se ptá:
Dobrý den , mám 7 měsíčního Ridgebacka vážícího 42 kg .Problém máme , že radostí skáče
a může drápama poranit . Chtěl bych jej výcvikovým obojkem odnaučit skákat na osoby ,
ale nevím jaký je nejvhodnější .
Děkuji Honza
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám obojke Aetertek AT-216S-350S. Díky snadnému a rychlému ovládání bude na Váš problém ideální. Zároveň je i pro Ridbecka vhodný.

73.
Jaroslav Polášek se ptá:
Dobrý den!Mam doma fenku křížence Bígla,která dost často vyjíždí po svém pánečkovi,Její stáří je cca 17.měsíců.
Chtěl bych pořídit od Vás obojek E 513.Nevím jestli by to mělo smysl.Máme ji rádi,ale nevíme si s ní někdy rady:
Děkuji a přeji hezký den!
Jaroslav Polášek
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
pomocí výcvikových obojků se dají řešit v podstatě všechny problémy. Použití výcvikového obojku v momentě kdy Vás pes napadá, rozhodně v budoucnu těmto projevům zamezí..
74.
Renata se ptá:
Dobrý den,máme 14 měsíčního hladkosrstého foxteriéra.Nastal u nás v poslední době problém s venčením a to znamená ,že vždy jdeme venčit vše je v pořádku do té doby,když se vracíme domů je vzteklý brání se jít nazpátek, drží navíjecí vodítko v tlamě,které nám už dvakrát rozkousal.Uvažuji o vhodném typu obojku pro něj,protože potřebuje již tuto formu výuky...A ještě se chci zeptat jestli mohu toto vodítko použít i doma v domě,aby poslouchal,protože nám neustále skáče na jídelní stůl....bohužel jiný způsob převýchovy nevidím..je to náš Miláček,který je v celku vymazlený a láskou opečovávaný :-).Děkuji mockrát za radu.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, výcvikové obojek jistě můžete použít i doma. Pomocí obojku tyto nešvary lze odstranit. Pokud bych Vám mohl doporučit obojek zvolil bych jistě některý s vodotěsným přijímačem. Pokud by Vám stačil dosah 300m tak bych Vám doporučol obojek Pet998DB. Pokud vyžadujete delší dosah, byl by vhodný obojek EasyPet ET:380R s dosahem 1000m.
75.
Lucie se ptá:
Dobrý den, pořídila jsem si Anglického bullteriera a bohužel jsem až po pár dnech zjistila, že je hluchá mohla bych poprosit o radu jaký bych jí měla pořídit obojek? Jsou jí 4 měsíce pouze a váží 6 kilo.

Děkuji moc za radu.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro hluchého psa jsou vhodné obojky s funkcí vibrace, který psa upozorní pouze zavibrováním obojku na krku. Vhodné tedy bude například obojke PET 998DB, který má tuto funkci, přijímač je vodotěsný a poměrně lehký. Ze značkových obojků bude vhodný např. obojek EYENIMAL TRAINING PULSE.
76.
Martinková se ptá:
Dobrý večer,máme v bytovce psa,kříženec,váží 10 kg.Má 6 let a začal asi tak 2 měsíce štěkat,když odejdeme do práce.Sousedé si stěžují.Prosím poraďte vhodný typ obojku.Děkuji.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Z naší nabídky bych Vám doporučil obojek PET 850 a to z důvodu širokého nastavení. U obojku lze nastavit citlivost na psí štěkání, tedy v podstatě čas po jaké době od štěkání obojek začne reagovat. Dále je možné nastavit sílu korekce v několika úrovních, případně el.statické korekce plně vypnout a nechat v činnosti pouze vibrace. Můžete tedy obojek přizpůsobit co nejvíce Vašim potřebám a zároveň citlivě pro Vašeho psa.Nespornou výhodou je také, že obojek je dobíjecí, což přináší velkou úsporu za baterie oproti bateriovým obojkům.
77.
Petra se ptá:
Dobrý den, máme v bytě 7měsíční fenku ridgebacka. Chodíme oba na ranní do práce a pejsek nám doma knučí a skáče na dveře. Myslíte si že by el.obojek pomohl odnaučit hlasitemu tesknění ?
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, ano protištěkací obojky jsou vhodné k omezení těchto projevů. Z naší nabídky bych Vám doporučil obojek PET 850 a to z důvodu širokého nastavení. U obojku lze nastavit citlivost na psí štěkání, tedy v podstatě čas po jaké době od štěkání obojek začne reagovat. Dále je možné nastavit sílu korekce v několika úrovních, případně el.statické korekce plně vypnout a nechat v činnosti pouze vibrace. Můžete tedy obojek přizpůsobit co nejvíce Vašim potřebám a zároveň citlivě pro Vašeho psa.Nespornou výhodou je také, že obojek je dobíjecí, což přináší velkou úsporu za baterie oproti bateriovým obojkům.
78.
kominkova se ptá:
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, který elekt. obojek je vhodný pro jack rusella?
děkuji
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, osobně bych Vám doporučil obojky od výrobce Aetertek a to díky, jejich kvalitnímu zpracování, pohodlněmu a jednoduchému ovládání. Tyto obojky dle nás nabízejí nejlepší poměr cena/výkon.
79.
Miroslav Volter se ptá:
Dobrý den,
máme doma stále štěkajícího Hovawarta (přes den,když nejsme doma a v noci i když jsme doma štěká a štěká).
Je mu už jedenáct let a váží 43 kg.
Můžete mi prosím poradit vhodný typ obojku.
Děkuji Volter
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, doporučil bych Vám z naší nabídky obojek EP-28A, nebo PET850, případně obojky značky Canicalm.
Tyto obojky jsou kvalitní, nabízí mnosžství nastavení a jsou na ně velmi pozitivní reference od zákazníků
80.
Jaroslav Šinákl se ptá:
Mám ve výcviku 18ti měsíční fenku rotweilera. S poslušností jsme postoupili už i k některým cvikům podle ZVV3, ale pokud v přírodě narazíme na zvěř, popřípadě v lese najde její stopu je to otázka rychlosti mojí reakce, jinak jak se rozběhne, je neovladatelná a ultarzvuková píšťalka, na kterou jinak spolehlivě reaguje je nedostatečná. Uvažuji o koupi výcvikového obojku speciálně pro odnaučení útěku za zvěří. Z vaší nabídky mne zaujaly tyto produkty: Obojek Aetertek AT-219 nebo Výcvikový obojek EasyPet EP-380R. Doporučte mi z tohoto výběru, popřípadě i z jiného zboží. Delší dosah je nezbytný, největší problém mám v lese.
S pozdravem Šinákl
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pokud bych Vám měl opravdu podoručit výcvikový obojek byl by to obojek typu Canicom. Toto jsou dle mého soudu, nejlepší výcvikové obojky na trhu. Vám by vyhovoval obojek s dosahem 800m https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-800-p37 nebo 1500m https://elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-1500-p29 Z Vámi uvedených obojků, bych osobně zvolil EasyPet EP-380R, z důvodu lepšího a snažšího ovládání. Jinak jsou oba obojky funkcemi i vlastnostmi srovnatelné.
81.
Jiřina se ptá:
Dobrý den,
máme fenku ovčáka - budou jí 3 roky, co prožila nevíme, protože jí zemřel majitel a měla být dána do útulku. Fena je
ke všem lidem i dětem velmi milá, ale stačí potkat na procházce skoro jakéhokoliv psa a nastává boj. Je možné v tomto případě použít obojek k tomu, aby se stala k ostatním psům snášenlivá ? Děkuji za odpověď.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, že pes přestane na jiné psy útočit, Vám samozřejmě nemohu zaručit. Ovšem použití výcvikového obojku toto chování při vhodném použití značně eliminuje, a v případě napadení jiného psa je odvolání psa mnohem snazší. A Při použití ve správný okamžik, lze napadení jiného psa téměř vždy zabránit.
Pro toto použití bych Vám doporučil jakýkoliv obojek od výrobce Aetertek, a to z důvodu, že oproti nejlevnějším obojkům umožňují obojky od Aeterteku rychlou reakci. Každá funkce má své tlačítko, pro vyslání povelu. U levnějších obojků se musí mezi funkcemi přepínat, což velmi zdržuje v takových to situacích a obojek se tak stává téměř nepoužitelný. Cenově se obojky Aetertek pohybují od 2090,- Kč do 3850,- Kč v závislosti na funkcích a dosahu. Pro Vašeho psa bude účinný každý typ od výrobce Aetertek.


82.
David se ptá:
Dobrý den,
máme fenku am. pitbulla,el výcvikový obojek používám,ale je slabý,resp. když se fena dostane do ráže,navalí se jí adrenalin,tak na impulz,ani sadu impulzů vůbec nereaguje.Sháním obojek s opravdu silným impulzem pro extrémní situace.Víte o nějakém,který byste doporučil?Název stávajícího obojku Vám neřeknu,je to noname,mám ho 6let a vždy dobře fungoval a plně dostačoval,půjčoval jsem ho a každý si ho chválil,ale na naši bambulu v ráži je k ničemu.Díky za odpověď.
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den, pro takto velkého a temperamentního psa bych Vám z našeho sortimentu doporučil obojek Canicom 1500 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-1500-p29 a nebo Canicom 800 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/elektronicky-vycvikovy-obojek-canicom-800-p37.
Tyto obojky disponují funkcí BOOSTER. tzn. dá se nastavit na pohotovostní tlačítko dvojnásobná síla impulsu právě pro tyto Vámi popisivané případy.
83.
Hana se ptá:
Dobrý den,máme Peginku -Bígla fenečku 6 let,když je doma sama štěká a obtěžuje tím sousedy v domě,což vede ke stížnostem.Nemáme zkušenosti ,ale chtěli bychom vyzkoušet protištěkací obojek,pomohlo by to ?Děkuji předem za snuhu pomoci.Voláková
1.
Elektronickeobojkypropsy.cz odpovídá:
Dobrý den,
protištěkací obojky fungují velmi dobře a jsou účinné na většinu psů. Rozhodně bych Vám doporučil obojek s el. impulzem. Vzhledem k tomu, že jsou tyto impulzy pro psy nepříjemné, je účinnost velmi vysoká. Pokud bych Vám měl doporučit přímo obojek, doporučil bych Vám obojek PET850 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-pet850-p16, nebo PET 851 https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/protistekaci-obojek-pet850-p170. U těchto obojků lze nastavit citlivost na štěkání, tedy jak dlouho může pes štěkat než obojek sepne. Dále se dá nastavit úroveň impulsu v 6 úrovních, případně impulz plně vypnout a nechat nastavené pouze vibrace.